VIDEO/ Vedat Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish në Turqi

VIDEO/ Vedat Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish në Turqi

20:35, 25/01/2020

Vedat Muriqi ka vazhduar me formën e jashtëzakonshme në Turqi.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar sërish në fitoren 2-0 që Fenerbahce e mori në shtëpi kundër Basaksehir.

Ai realizoi golin e dytë për skuadrën që po mposht çdo kundërshtar që i del përballë me Muriqin në super formë këtë sezon.

Sulmuesi i ‘Dardanëve’, shënoi golin e 12 në 18 paraqitje në Turqi në minutën e 86-të, ndërsa ka edhe 4 asistime.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco