Lampard 'prish' planet e Interit: Giroud është ende futbollisti ynë!

Lampard 'prish' planet e Interit: Giroud është ende futbollisti ynë!

23:27, 24/01/2020

Kampioni i Botës, Oliver Giroud mbetet objektivi numër 1 i Interit për të përforcuar vijën e sulmit.

Në fakt futbollisti i Chelsea-t është një kërkesë specifike e trajnerit zikaltër, Antonio Conte, që ka patur francezin nën drejtim që nga kohët kur drejtonte “Blutë e Londrës”.

Gjithsesi, tentativa që është projektuar prej kohësh rrezikon të shpërbëhet. Pikërisht për këtë argument foli gjatë konferencës për mediat edhe vetë trajneri i Chelsea-t, Frank Lampard.

“Situata e Giroud ka mbetur e njëjtë, nuk ka ndryshuar. Ka patur kontakte me klube të tjerë, por mbetet ende një futbollisti ynë”, deklaroi Lampard.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco