VIDEO/ Hummels asist të pabesueshëm nga 60 metra, shikoni golin e Dortmundit!

VIDEO/ Hummels asist të pabesueshëm nga 60 metra, shikoni golin e Dortmundit!

21:22, 24/01/2020

Dortmundi ka shënuar golin e dytë me kapitenin Reus.

Sulmuesi dërgoi topin në rrjetë në minutën e 29' pas një pasimi fenomenal nga Hummels.

Mbrojtësi i dha top nga mbrojtja e tij duke e nxjerrë të lirë lojtarin e Dortmund nga një pasim të pabesueshëm prej rreth 60 metra. Gjyqtari e anuloi golin fillimisht, por ishte VAR-i që ktheu vendimin e gabuar të gjyqtarit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco