Ja si ndryshon formacioni i Interit pas mbërritjes së Erikssen

Ja si ndryshon formacioni i Interit pas mbërritjes së Erikssen

19:00, 24/01/2020

Transferimi i Christian Erikssen në radhët e Interit do të rrisë cilësinë e skuadrës së Antonio Contes.

Me blerjen e danezit tek klubi zikaltër do të ndryshojë edhe formacioni i trajnerit italian. Erikksen pritet të zërë vendin e Sensit në qendër të mesfushës.  Gjithashtu vend ka edhe për Victor Mosses e Young. 23 vjeçari nigerian do të aktiziohet në të djathtë të mesfushës, ndërsa Young në të majtë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco