U dëmtua në ndeshjen ndaj Reims, ja sa do të qëndrojë jashtë fushave futbollisti i PSG-s

U dëmtua në ndeshjen ndaj Reims, ja sa do të qëndrojë jashtë fushave futbollisti i PSG-s

23:51, 23/01/2020

PSG triumfoi me rezultatin e thellë 3-0 ndaj Reimsnë Kupën e Ligës.

Mirëpo nga kjo ndeshje skuadra pariziene mori dhe një lajm të keq. Futbollisti brazilian i skuadrës, Marquinhos, doli i dëmtuar nga sfida.

25 vjeçari u zëvendësua në minutën e 71-të pasi ndjente shqetësime në kofshën e djathtë.

Ditën e  sotme klubi i PSG  ka dalë me një deklaratë në faqen e saj zyrtare ku njoftonte se, Marquinhos do të mungojë për 3 javë.

Kështu braziliani do të humbas 5 ndeshje, por do të jet1% i gatshëm për ndeshjen ndaj Dortmund në Ligën e Kampioneve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco