FOTO/ Notat e lojtarëve: Wolves 1-2 Liverpool, ja më i miri dhe dështaku...

FOTO/ Notat e lojtarëve: Wolves 1-2 Liverpool, ja më i miri dhe dështaku...

23:17, 23/01/2020

Liverpool ka vijuar rrugëtimin drejt titullit kampion.

‘Reds’ kanë mposhtur 2-1 skuadrën e Wolverhampton, duke marrë në këtë mënyrë 3 pikët e radhës në ndeshjen e vlefshme për javën e 24 në Premier League.

Golat për Liverpool në këtë takim u shënuan nga Jordan Henderson dhe nga fantastiku brazilian, Roberto Firmino.

Për Wolves, ishte sulmuesi i cili po kalon një formë të lartë, Raul Jimenez, ai i cili gjeti golin, por që nuk mjaftoi për vendasit.

‘WhoScored’ më poshtë ka publikuar notat e lojtarëve të ndeshjes:

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco