Dortmundi synon tjetër goditje në merkaton, hedh sytë nga mesfushori i Juventusit

Dortmundi synon tjetër goditje në merkaton, hedh sytë nga mesfushori i Juventusit

12:30, 22/01/2020

Pasi transferoi një sulmues shumë të talentuar si Erling Halaand, Borussia e Dortmundit synon të përforcohet në repartin e mesfushës.

Emri kryesor në listën e klubit verdhezi është ai i Emre Can, i cili te Juventusi asnjëherë nuk ka arritur të marrë një rol protagonisti dhe me uljen e Sarrit në stol më tepër ka qenë jashtë formacionit.

Turko-gjermani kryeson listën e lojtarëve që do të largohen nga bardhezinjtë, ndërkohë që për të ka treguar interes edhe Evertoni, pasi lojtari pëlqehet shumë nga trajneri Carlo Ancelotti.

Tashmë pritet lëvizja e drejtuesve të Dortmundit, të cilët duan patjetër rikthimin në Bundesligë të mesfushorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco