Zyrtare/ Mbrojtësi i Real Madridit transferohet te Bayern Munchen

Zyrtare/ Mbrojtësi i Real Madridit transferohet te Bayern Munchen

12:06, 22/01/2020

Tashmë është zyrtare, Bayern Munchen ka transferuar mbrojtësin e Realit të Madridit, Alvaro Odriozola.

Spanjolli tashmë ka mbërritur në Mynih, ku ka kryer vizitat e nevojshme mjekësore dhe është gati të hedhë firmën.

Lojtari do jetë pjesë e skuadrës deri në fund të sezonit, si formë huazimi.

Image

Karl Heinz Rumenige është shprehur se klubi ka vendosur që t’i plotësojë kërkesën trajnerit.

Pas diskutimeve të brendshme, kemi arritur të përcjellim dëshirat e trajnerit Hansi Flick për përforcimin e mbrojtjes dhe vendosëm të marrim Alvaro Odriozolan. Jemi të lumtur për këtë transferim dhe falënderojmë Realin për bashkëpunimin”, ka thënë Rummenigge.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco