VIDEO/ Hysaj ndëshkohet me karton të kuq

VIDEO/ Hysaj ndëshkohet me karton të kuq

21:23, 21/01/2020

Po luhet në këto momente ndeshja mes Napolit dhe Lazios, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës se Italsië.

Skuadra e Gattusos është në epërsi 1-0, por do t’i duhet të luaj me 10 lojtar.

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje ndaj Immobiles. Shkodrani mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Mirëpo për fatin e mirë të Napolit, me 10 lojtar mbeti dhe Lazio, pasi Lucas Leiva u ndëshkua me karton të kuq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco