Një vit nga tragjedia e Emiliano Sala, flet e ëma: Dhimbje e pamundur të harrohet dhe të shuhet

Një vit nga tragjedia e Emiliano Sala, flet e ëma: Dhimbje e pamundur të harrohet dhe të shuhet

11:21, 21/01/2020

Ka kaluar një vit nga tragjedia, e cila ia mori jetën Emiliano Salas, ish-sulmues i ekipit francez Nantes.

Ish-futbollisti argjentinas ishte viktimë e një aksidenti ajror teksa më 21 janar 2019 ishte duke shkuar në Cardiff, ku do të fillonte një eksperiencë të re futbollistike.

Media e njohur francez “L’Equipe” e ka intervistuar nënën e argjentinasit të pafat, e cila ka thënë se po e përjeton një “dhimbje që është e pamundur të harrohet dhe të shuhet”.

Familja Sala shpreson që rasti të mbyllet sa më shpejt dhe që të sqarohen një herë e përgjithmonë shkaqet e aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco