Çalhanoglu: Milani është ringjallur, kishim nevojë për një lider si Ibrahimoviç

Çalhanoglu: Milani është ringjallur, kishim nevojë për një lider si Ibrahimoviç

11:01, 21/01/2020

Hakan Çalhanoglu është habitur me thjeshtësinë e Ibrahimoviçit. Në një intervistë për “Bild”, mesfushori i Milanit ka folur për raportin e tij me suedezin, duke deklaruar: “Kur u takuam për herë të parë, më përshëndeti në turqisht. Nuk është arrogant, madje më tha se ka miq turq. Edhe këngët turke i dëgjon me dëshirë. Kishim nevojë për një lider të tillë.

Më pëlqen, sepse ta thotë në sy atë që mendon, pavarësisht nëse e bëj mirë apo keq. Është në formë të mirë, stërvitet fort dhe pavarësisht se është 38 vjeç, kundërshtarët i druhen.

Që kur ai na është bashkuar, edhe morali na është rritur. Me të Milani është ringjallur”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco