Napoli-Lazio, luhet sot çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë

Napoli-Lazio, luhet sot çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë

10:33, 21/01/2020

Do të luhet sot në mbrëmje në orën 20:45 çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë, Napoli-Lazio.

Napolitanët vijnë në një nga momentet më të errëta të viteve të fundit dhe nuk fitojnë prej kohësh një ndeshje kampionati në “San Paolo”, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Kupën e Italisë apo për Ligën e Kampionëve.

Pas humbjes me Fiorentinën, Gattuso mbajti lojtarët një natë në grumbullim dhe mësohet se ka biseduar gjerë e gjatë me ta, për të kuptuar se si mund të dilet nga kjo situatë, ndërsa sot pret edhe reagimin e parë nga të tijtë.

Nga ana tjetër Lazio është skuadra e momentit në Itali, pasi ka arritur të sigurojë 11 fitore radhazi në kampionat dhe renditet në vendin e tretë me vetëm dy pikë më pak se Interi, ndërsa Kupën e Italisë e shes si objektivin më real për ta arritur.

Të dy trajnerët pritet të hedhin në fushë formacionet më të mira përkatëse, për të tentuar kalimin në fazën gjysmëfinale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco