Everton po kërkon një mesfushor, Ancelotti i propozon drejtuesve lojtarin e Juventusit

Everton po kërkon një mesfushor, Ancelotti i propozon drejtuesve lojtarin e Juventusit

13:43, 18/01/2020

Dëmtimi i Andre Gomes, ka bërë që drejtuesit e Evertonit të futen në merkato për të kërkuar shërbimet e një mesfushori cilësorë.

Sipas atyre që raportojnë mediat italiane, trajneri i klubit, Carlo Ancelotti u ka propozuar drejtuesve të negociojnë me Juventusin për Emre Can.

Futbollisti turko-gjerman nuk po gjen hapësira tek bardhezinjtë dhe për këtë arsye dëshiron largimin nga ekipi. Gjithashtu edhe Juventusi do të ishte i kënaqur me arritjen e kësaj marrëveshje pasi do të kursente rrogën prej 5 milionë eurosh që ka futbollisti.

E gjithë kjo situatë, duket se do të sjellë një dakortësi me palëve për arritjen e kësaj marrëveshje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco