Simeone ‘thumbon’ Juventusin: Morata ngjan shumë me Inzaghin, por...

Simeone ‘thumbon’ Juventusin: Morata ngjan shumë me Inzaghin, por...

13:17, 18/01/2020

Përpara ndeshjes me Eibar, Diego Simeone trajneri i Atletico Madrid doli në një konferencë për shtyp.  Simeone në një prej pyetjeve të bëra nga gazetarët e pranishëm në sallë shënjestroi me një batutë ekipin e Juventusit.

Duke folur për sulmuesin Alvaro Morata, Simeone tha se spanjolli ka cilësi të ngjashme me Inzaghin dhe preferon të luajë në limitet e pozicionit jashtë loje, por theksoi se Super Pippo luante me Juven dhe në atë kohë nuk kishte VAR.

“Morata ka cilësi ta caktuara dhe preferon të luajë në limitet e pozicionit jashtë loje. Më ngjan shumë me Inzaghin, nëse e kujtoni se si luante. Megjithatë në kohën e Pippos nuk kishte VAR dhe ai luante me Juventusin, ndaj thuajse gjithmonë e linin të avancojë e të shënojë”, deklaroi Simeone.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco