Reali nuk humb kohë, flirton me bomberin gjerman të Bundesligës

Reali nuk humb kohë, flirton me bomberin gjerman të Bundesligës

11:10, 14/01/2020

Real Madridi e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin 2020 pasi ka regjistuar 2 fitore dhe hipotekoi edhe Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite.

Klubi madrilen synon që të përforcoi repartin e sulmit në këtë merkato janari pasi vetëm Kerim Benzema po rezulton efikas. Sipas "Sky Sport Germany" ekipi i drejtuar nga Zinedine Zidane është i vendosur për të transferuar sulmuesin e Timo Werner. Lojtari gjerman po shkëlqen këtë sezon pasi ka shënuar 18 gola dhe gjashtë asiste në 17 ndeshjet e zhvilluara në Bundeliga.

Drejtori sportiv i Leipzigut, Markus Krosche, nuk dëshiron kurrsesi ta humbas liderin e skuadrës për të cilin kërkon të paktën 70 milionë euro.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco