Merkato/ Milani nuk ndalet! Zyrtarizon blerjen e tretë, kush eshte 32 vjeçari boshnjak që ka firmosur

Merkato/ Milani nuk ndalet! Zyrtarizon blerjen e tretë, kush eshte 32 vjeçari boshnjak që ka firmosur

10:12, 14/01/2020

Milani ka arritur marrëveshjen dhe ka zyrtarizuar afrimin e tretë në këtë merkato janari. Bëhet fjalë për portierin Asmir Begovic.

Boshnjaku është huazuar për gjashtë muaj nga ekipi i Bournemouth dhe vije në "San Siro" pas huazimit  në Qarabag. Begovic zë vendin e lënë vakant nga Pepe Reina i cili u transferua tek Aston Villa. 32-vjeçari më parë ka luajtur në Premier League me ekipe si Chelsea, Stoke City dhe Bourmouth.

Milani pas Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer, Asmir Begovic ky është përforcimi i tretë ku për ironi të fatit të futbollstët janë mbi 30-vjeç. Drejtuesit e klubit synojnë të shtojnë dozat e eksperiencës në skuadrën e drejtuar nga Stefano Pioli.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco