Dhuna ndaj gjyqtarit në Peqin, reagon FSHF: Akt i dënueshëm me 3 vite burg ...

Dhuna ndaj gjyqtarit në Peqin, reagon FSHF: Akt i dënueshëm me 3 vite burg ...

18:09, 14/12/2019

Federata Shqiptare e Futbollit dënon me ashpërsi aktin vandal të dhunimit të arbitrit Sokol Bebja në ndeshjen Shkumbini-Dinamo në qytetin e Peqinit.

FSHF i bën thirrje Policisë së Shtetit të marrë masa urgjentisht për të arrestuar agresorët. Bazuar në nenin 274/A të Kodit Penal, agresorët rrezikojnë në 3 vjet heqje lirie.

Reagimi zyrtar i FSHF-së:

Federata e Futbollit dënon me ashpërsi aktin vandal të dhunimit të arbitrit Sokol Bebja në ndeshjen Shkumbini-Dinamo në qytetin e Peqinit.

FSHF i bën thirrje Policisë së Shtetit të marrë urgjentisht masat për të arrestuar agresorët në fjalë dhe kërkon nxjerrjen e tyre të menjëhershme para ligjit, bazuar në nenin 274/A të Kodit Penal. FSHF garanton se do ta ndjekë deri në fund këtë çështje në të gjitha instancat e drejtësisë.

FSHF nuk do të lejojë në asnjë çast nëpërkëmbjen e autoriteteve sportive dhe ndërhyrjet e huliganëve në dëm të cilitdo në ambjentet sportive.

Pamjet marrë nga ‘panorama sport’:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco