Maradona: Nga droga më largoi vajza ime!

Maradona: Nga droga më largoi vajza ime!

12:20, 14/12/2019

Diego Armando Maradona ka pasur shumë probleme me drogën. “El Pebe de Oro” ka qenë disa herë duke vdekur përshaka të mbidozës së kokainës.

Në një intervistë të dhënë për "TycSports", Maradona është ndalur të flasë dhe për këtë temë. Legjenda e Argjentinës u shpreh se vajza e tij Dalma ishte ajo që e shpëtoi nga varësia e drogës.

Cila është gruaja më e bukur në Argjentinë?
Rocio, partnerja ime.

Dita apo nata?
Dita, më pëlqen në mëngjes. Ju ngriheni me forcë të madhe.

A keni luajtur ndonjëherë pa fjetur?
Shumë herë.

Kur keni thënë "këtë herë preka fundin"?
Kur isha në gjendje kome. Askush nuk do t'ia kishte dalë për të më larguar nga droga, as mjekët që më ndiqnin. Dalma (vajza) e bëri atë.Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco