VIDEO/ Olsi Rama i 'kërkon llogari' gjyqtarit, Enea Jorgji. Ja çfarë ndodh në tunelin e stadiumit

VIDEO/ Olsi Rama i 'kërkon llogari' gjyqtarit, Enea Jorgji. Ja çfarë ndodh në tunelin e stadiumit

21:44, 13/12/2019

Derbi i kryeqytetit i takon Tiranës.

Partizani është dorëzuar në minutën e 91’ kur mesfushori i klubit bardheblu, Kobina mposhti portierin Alban Hoxha.

Në fund të takimit, kur arbitrat kanë qenë duke dalë nga stadiumi, Olsi Rama ka pasur një debat me gjyqtarin kryesor, Enea Jorgji.

Nga videoja dallohet se arbitri kryesor është duke u larguar, por Olsi Rama, drejtori i të kuqve e thërret për t’i kërkuar llogari për humbjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

FILANTROPI DT. 14 Dhjetor 201914/12/2019 21:04

Ka ardhur koha që presidenti i SKËNDERBEUT të Korçës z. TAKAJ duhet të mendohet mirë për këtë gjëndje që është ekipi. Të gjitha "shigjetat" të thonë në Korçë janë drejtuar kundër tij. Ka bërë një gabim të pafalshëm duke shkelur rregullat e UEFAS gjatë aktivizimit të skuadrës korçare në kompeticionet futbollistike ndëkombëtare. Të presim edhe gjyqin e Qershorit thotë mister TAKAJ. Kur të gjithë e dinë në KORÇË që dënimi është dhënë nga gjykata e CAsit me 10 vjet përjashtim nga kompeticionet Europjane. Boshatisja e stadiumit nga tifozeria korçare është një sinjal shumë i keq për mister TAKAJN....

Martin13/12/2019 22:05

C’pune ka ky spurdhjak t’i kerkoje llogari arbitrit?!

Shto koment

Denonco