Eliminime surprizë, ja të gjitha rezultatet në Europa League

Eliminime surprizë, ja të gjitha rezultatet në Europa League

23:15, 12/12/2019

U zhvilluan ditën e enjte 24 sfidat e vlefshme për javën e fundit të grupeve në Europa League.

Përballje dramatike në Gjermani, teksa kryesuesit e Bundesligës, Borusia Monchengladbach, u mposhtën në shtëpi nga turqit e Basaksehir, duke e parë veten jashtë këtij kompeticioni.

Në sfidat e tjera Roma barazoi në shtëpi përballë Ëolfsberger, duke kaluar më tej, ndërkohë që nuk falën as Porto, Manchester United, Ëolves, etj.

Këto janë skuadrat që ka siguruan kualifikimin në raundin tjetër të Europa Leagues:

Sevilla, Apoel, Malmo, Copenhagen, Basel, Getafe, Sporting, LASK Linz, Celtic, CFR Cluj, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Ranger, Porto, Espanyol, Ludogorets, Gent, Wolfsburg, Basaksehir, Roma, Braga, Wolves, Manchester United dhe AZ Alkmaar.

Ja të gjitha rezultatet e javës së fundit në Europa League:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco