VIDEO/ 4 gola për 10 minuta, ‘yjet’ e Man United bëjnë çmendurinë në Europa League

VIDEO/ 4 gola për 10 minuta, ‘yjet’ e Man United bëjnë çmendurinë në Europa League

22:31, 12/12/2019

Manchester United po fiton me rezultatin 4-0 përballë AZ Alkmaarin, gola që i shënuan brenda 10 minutave.

Fillimisht për 1-0 shënoi një gol të bukur Ashley Young, në minutën e 53’.

Pak minuta më vonë, talenti i akademisë, Mason Greenwood, realizoi duke dyfishuar shifrat, kurse në të 62-tën Juan Mata shënoi golin e tretë.

Pak minuta më vonë, Mason Greenëood shënoi një tjetër gol të bukur, për 4-0.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco