VIDEO/ Gafë e portierit dhe autogol i mbrojtësit, Porto shënon dy gola ndaj Feynoord

VIDEO/ Gafë e portierit dhe autogol i mbrojtësit, Porto shënon dy gola ndaj Feynoord

21:27, 12/12/2019

Porto ka shënuar dy gola në vetëm 16 minuta në sfidën që po luan ndaj Feynoord, e vlefshme për javën e fundit në fazën e grupeve të Europa Leagues.

Filllimisht ishte Luis Dias  që realizoi për portugezët (14). Dias përfitoi nga një gaë e portierit dhe e çoi topin në rrjetë.

Dy minuta më vonë Porto dyfishon rezultatin. Futbollisti i Feynoord, Malacia nuk e largoi siç duhet topin dhe shënoi në portën e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco