Përfundon faza e grupeve, Atletico kualifikohet në 1/8 e Championsit

Përfundon faza e grupeve, Atletico kualifikohet në 1/8 e Championsit

22:58, 11/12/2019

Atletico Madrid e ka kompletuar fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, duke u bërë skuadra e fundit që e kalon fazën e grupeve të këtij sezoni.

Skuadra e Diego Simeones fitoi me rezultatin 2-0 kundër Lokomotiv Moscow në “Wanda Metropolitano”.

Joao Felix shënoi dy gola për ta dërguar Atleticon në mesin e 16 skuadrave më të mira për këtë sezon në Ligën e Kampioneve.

Këto janë 16 skuadrat që siguruan kualifikimin në fazën tjetër:

PSG, Real Madrid, Bayern Munchen, Tottenham, Manchester City, Atalanta, Juventus, Atletico Madrid, Liverpool, Napoli, Barcelona, Dortmund, RB Leipzig, Lyon, Valencia dhe Chelsea.

Këto janë rezultatet gjatë ditë së mërkurës:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco