VIDEO/ Sancho dhe Brandt i japin kualifikimin Dortmundit

VIDEO/ Sancho dhe Brandt i japin kualifikimin Dortmundit

23:09, 10/12/2019

Dortmund ka mposhtur me rezultatin 2-1 Slavian e Prague, ndeshjes e vlefshme për javën e 6-të në Champions League.

Fillimisht ishte Sancho ai që realizoi për verdhezinjtë në minutën e 10-të. Mirëpo kur skuadrat po bëheshin gati për t’iu drejtuar dhomave të zhveshjeve në minutën e 43-të Suncek barazoi rezultatin në 1-1.

Por Dortmund nuk u dorëzua dhe në minutën e 61-të të takimit, Julian Brandt shënoi golin e epërsisë për skaudrën gjermane, duke vulosur kështu fitoren e skuadrës së tij.

Me fitoren e sotme Dortmund siguroi kualifikimin për në raundin tjetër të këtij kompeticioni, duke lënë pas Interin, i cili humbi ndaj Barcelonës (2-1).


 


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco