Capello bën propozimin e çmendur: Messit t’i japim ‘Topin e Artë’ për...

Capello bën propozimin e çmendur: Messit t’i japim ‘Topin e Artë’ për...

17:05, 09/12/2019

Fabio Capello ka ngritur në “qiell” Lionel Messin.

Trajneri italian nuk ka kursyer elozhet për argjentinasin i cili më datën 2 dhjetor fitoi për herë të gjashtë në karrierë trofeun e “Topit të Artë”.

Capello ka një sugjerim interesant gjatë intervistës për “Corriere dello Sport”: "Zgjidhja është e thjeshtë. Mjafton të biem dakord  mbi faktin se Messi është i një kategorie tjetër, së cilës i përket vetëm ai".

"Ai nuk duhet të konkurrojë me të tjerët. T'i japim një Top të Artë special çdo vit dhe më pas të vendosim se cili është më i mirë pa të", ka thënë Capello.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco