E turpshme në Shkup! Ultrasit maqedonas vijojnë me koret raciste: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur

E turpshme në Shkup! Ultrasit maqedonas vijojnë me koret raciste: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur

18:29, 08/12/2019

Shkëndija e Ernest Gjokës barazoi me rezultatin 2-2 në transfertë ndaj kryesuesve të Vardarit në “derbin” që prodhon gjithmonë polemika. Si në çdo sfidë, edhe kësaj here, nuk kanë munguar thirrjet raciste të tifogrupit të Vardarit “Komiti” ndaj shqiptarëve.

“Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”, dëgjoheshin të brohorisnin maqedonasit në rrugët e qytetit gjatë marrëshimit për në stadium, si dhe brenda tij, shkruan Panorama Sport.

Pavarësisht tragjedisë së madhe që përjetoi Shqipëria për shkak të tërmetit ku humbën jetën 51 persona, kjo nuk i ka sensibilizuar aspak tifozët e Vardarit, të cilët janë nxitës të drejtpërdrejtë të urrejtjes.

Thirrjet raciste te tifozeve te vardarit on Vidnews.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Ermir08/12/2019 19:49

Robt ku ti keni o seb te maqedonis mir jua ka bo Millosheviçi juve nonen

Shto koment

Denonco