Inter- Juventus, dueli zhvendoset në merkato

Inter- Juventus, dueli zhvendoset në merkato

12:16, 07/12/2019

Përves titullit kampion në Serie-A, Juventus dhe Inter e kanë transferuar duelin e tyre edhe në merkato.

Siç raporton “Gazzeta Dello Sport”, Paratici dhe Marotta sfidohen për katër talente, që konsiderohen e ardhmja e futbollit italian.ImageBëhet fjalë për Chiesan, Kulusevskin, Tonalin dhe Zaniolon. Të katërt po shkëlqejnë me skuadrat e tyre dhe tregojnë se kanë shumë potencial të pashprehur ende në fushën e lojës.

ImageKonkurrenca mes Juves dhe Interit tashmë është rikthyer të jetë e fortë dhe kjo i jep një tjetër bukuri futbollit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco