Drejtuesit e Interit vendosin të shpërblejnë të preferuarin e Contes

Drejtuesit e Interit vendosin të shpërblejnë të preferuarin e Contes

18:35, 06/12/2019

Alessandro Bastoni ka një të ardhme të sigurt tek Inter. Paraqitjet e zhvilluara nga mbrojtësi këtë sezon kanë bindur drejtuesit zikaltër dhe ata kanë vendosur që ta shpërblejnë 20 vjeçarin me një kontratë të re e për më tepër me pagë të përmirësuar.ImageAktualisht Bastoni përfiton vetëm 300 mijë euro plus bonuse në sezon ndërsa në kontratën e re që do të firmosë do të katërfishohet paga me 1.2 milionë euro në vit. Bisedimet mes palëve janë përshpejtuar dhe firma zyrtare është çështje kohe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco