Parma e Dermakut eliminon Frosinonen, luan me Romën në 1/8

Parma e Dermakut eliminon Frosinonen, luan me Romën në 1/8

21:15, 05/12/2019

Një penallti e realizuar në minutën e 92-të nga braziliani Hernani kualifikoi Parmën në raundin e 1/8-ave të Kupës së Italisë aty ku skuadra emiliane do të ketë përballë Romën.

Me Kastriot Dermakun nĂ« fushĂ« qĂ« nga minuta e parĂ«, Parma mposhti me rezultatin 2-1 Frosinonen e Alessandro Nestas nĂ« njĂ« ndeshje nĂ« tĂ« cilĂ«n trajneri D’Aversa kishte aktivizuar shumĂ« lojtarĂ« tĂ« stolit sidomos nĂ« mesfushĂ« dhe sulm.

Sfida u zhbllokua nga Luca Siligardi në minutën e 20-të ndërkohë që Trotta në minutën e 71-të barazoi shifrat. Goli i kualifikimit për Parmën erdhi nga Hernani në minutën e 92-të.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco