VIDEO/ Van Dijk gjen një mënyrë tjetër për të ndalur kundërshtarin, shihni pamjet që po bëjnë xhiron e botës

VIDEO/ Van Dijk gjen një mënyrë tjetër për të ndalur kundërshtarin, shihni pamjet që po bëjnë xhiron e botës

17:45, 05/12/2019

Liverpool mposhti me rezultatin e thellë 5-2 Everton, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të në Premier League.

Mirëpo një episod i ndodhur në minutën e 86-të, ku protagonist kishte Van Dijk dhe Moise Kean po bën xhiron e botës.

Sulmuesi i Everton ndodhej i vetëm  përballë portës dhe po bëhej gati për të goditur portën,  por Van Dijk i cili ndodhej pas tij, i bërtiti sulmuesit italian me një zë të lartë, duke e hutuar.

Pikërisht pas këtij momenti Ken u hutua, dhe nuk ia doli ta dërgonte topin në rrjetë, i cili do ta çonte rezultatin në 4-3. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme, me episodin që ka filluar të bëjë xhiron e internetit:

 


 

 

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco