Babai i Pep Guardiolës beson se i biri do të kthehet tek Barcelona

Babai i Pep Guardiolës beson se i biri do të kthehet tek Barcelona

17:02, 05/12/2019

Pep Guardiola mori çmimin si trajneri i vitit në Katalonjë, një ceremoni e organizuar nga Federata Kombëtare e Futbollit (FCF).

Fatkeqësisht, trajneri spanjoll nuk mundi ta merrte dot vetë këtë çmim pasi ishte i angazhuar me skuadrën e tij Manchester City.

Gjithsesi ishte babai i tij Valenti Guardiola ai i cili tërhoqi çmimin e fituar nga i biri.

Pasi Valenti mori çmimin, ai u pyet nga gazetarët nëse një ditë Pep mund të rikthehej tek Barcelona.

Image

“Ekziston mundësia që ai të kthehet tek Barcelona, por mund të kthehet si trajner, – tha ai, – nuk e di se për çfarë motivi mund të kthehej, por besoj se mund të kthehet”, ishte përgjigja  e babait të trajnerit.

Pep thuhet se ishte i lidhur me ish-presidentin Laporta, dhe se nuk ka marrëdhënie shumë të mira me presidentin e tanishëm, Bartomeu. Që nga viti 2012 kur iku, ai punoi tek Bajerni për 3 vjet (2013-2016) dhe që nga ajo kohë tek Mançester Siti. Në “Kamp Nou”, ai fitoi 3 tituj kampion radhazi, 2 kupa të Spanjës, 2 Champions, 2 Superkupa të Europës, 2 Kupa të Botës për klubet si dhe 3 Superkupa të Spanjës.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco