Fenerbahce interesohet për një tjetër futbollist nga Kosova

Fenerbahce interesohet për një tjetër futbollist nga Kosova

16:46, 05/12/2019

Duket se paraqitja e Vedat Muriqit ka shërbyer te Fenerbahce për të parë edhe për lojtarë të tjerë nga Kosova.

Së fundmi klubi turk ka shfaqur interes për Florent Hadërgjonajn që aktivizohet tek Huddersfield.

Image

Vlerat e 25-vjeçarit janë marrë në konsideratë nga verdhezinjtë dhe drejtuesit e klubit po vëzhgojnë nga pranë paraqitjet në fushë të mbrojtësit të djathtë.

Hadërgjonaj është aktivizuar në 12 ndeshje kampionati me Hudersfildin dhe 6 takime eliminatore të EURO 2020 me Kosovën. ‘Dardanët’ mund t’ia dalin nëpërmjet Ligës së Kombeve të presin biletën për edicionin e 16-ë të kampionatit europian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco