Shaqiri shënoi me Liverpoolin, ja nota e shqiptarit pas fitores së thellë

Shaqiri shënoi me Liverpoolin, ja nota e shqiptarit pas fitores së thellë

08:32, 05/12/2019

Liverpooli mori një fitore të rëndësishme 5-2 në ndeshjen kundër Evertonit e vlefshme për javën e 15-të në Premier League.

Xherdan Shaqiri shkëlqeu pasi shënoi golin e dytë për “Reds-at” dhe në fund të ndeshjes u vlerësua me notën 7.6, shkruan SYRI.net.

Lojtari më i mirë në ndeshje u vlerësua Sadio Mane, ndërsa dështimi është portieri i skuadrës mike, Pickford.

“Whoscored” publikon vlerësimin e të gjithë lojtarëve:

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco