VIDEO/ Xherdan Shaqiri shënon për skuadrën e Liverpool

VIDEO/ Xherdan Shaqiri shënon për skuadrën e Liverpool

21:44, 04/12/2019

Liverpool po fiton me rezultatin 2-1 ndaj Everton, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 15-të në Premier League.

Golin e dytë për skuadrën e Liverpool e shënoi futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri. 28 vjeçari shënojë në minutën e 17’ të ndeshjes, pas një asisti nga ana e Sadio Mane.

Image

Një fillim i mirë ky për Shaqirin, i cili ka qenë për një kohë të gjatë jashtë fushave të lojës për shkak të një dëmtimi.

 

That Trent pass... Incredible. As is Mané’s ball to Shaqiri. pic.twitter.com/7vSFZ6Taz9


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco