Ja cilët janë 5 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit

Ja cilët janë 5 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit

17:44, 04/12/2019

Cilët janë pronarët më të pasur të klubeve të futbollit në botë?

Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje “ Footroom” ka bërë klasifikimin e 5 pronarëve më të pasur të klubeve të futbollit.

I pari në listën e publikuar nga ky website, është pronari i Manchester Cityt, Sheikh Mansur me një pasuri prej 30 Billionësh, ndërsa në fund të rënditjes është pronari i La Galaxy me një pasuri prej 11.5 Bilion.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco