Zbulohen fjalët që Modric i tha Messit kur ia dorëzoi ‘Topin e Artë’

Zbulohen fjalët që Modric i tha Messit kur ia dorëzoi ‘Topin e Artë’

09:20, 03/12/2019

Luka Modric ia dorëzoi “Topin e Artë” Lionel Messit në ceremoninë që u zhvillua në “Theatre du Chatelet” të Parisit.

Gjatë momentit të takimit, mesfushori i Real Madridit ia tha disa fjalë rivalit të tij në La Liga.

“Urime, ti e meriton”, i tha Modrici Messit.

Në tapetin e kuq, Modrici vazhdoi sërish duke ia dorëzuar atij trofeun.

“Messi është mbresëlënës, njëri ndër më të mirët e të gjithë kohëve dhe unë e përgëzoj atë për atë që e ka bërë”, u shpreh Modrici.

“Mund të jetë traditë e mirë që fituesi në fuqi i trofeut t’ia japë trofeun fituesit të radhës”.

“Unë jam këtu sepse futbolli ka të bëjë më respektin, për këtë arsye erdha këtu ta përgëzoj atë dhe t’ia japë çmimin”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco