Një amerikane shpallet fituesja e ‘Topit të Artë 2019’ për femra

Një amerikane shpallet fituesja e ‘Topit të Artë 2019’ për femra

23:17, 02/12/2019

Futbollistja amerikane, Megan Rapinoe, është shpallur futbollistja më e mirë në botë, duke rrëmbyer në Paris “Topin e Artë 2019”.

Kujtojmë se Rapinoe udhëhoqi SHBA-në drejt titullit kampion bote.

Ajo ishte golashënuesja më e mirë e Botërorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco