‘Topi i Artë 2019’/ Renditja zyrtare e kandidatëve

‘Topi i Artë 2019’/ Renditja zyrtare e kandidatëve

22:03, 02/12/2019

Në “Theatre du Chatelet” të Parisit u zhvillua ceremonia e dhënies së çmimit “Topi i Artë 2019”, shkruan Syri.net.

Ishin 30 kandidatë për të marrë trofeun më të rëndësishëm individual, por favoritët ishin Lionel Messi dhe Virgil Van Dijk, teksa Cristiano Ronaldo nuk ka marrë pjesë në mbrëmjen “gala” të ndarjes së çmimeve.

Nga votimi në “France Football”, Lionel Messi fitoi kundër Van Dijk dhe mori “Topin e Artë 2019”.

Ky ishte trofeu i 6-të për argjentinasin, duke lënë pas Cristiano Ronaldon me 5.

Pas Messit u rendit Van Dijk dhe i treti Cristiano Ronaldo.

Renditja

1. Lionel Messi

2. Virgil Van Dijk

3. Cristiano Ronaldo

4. Sadio Mane

5.  Muhamed Salah

6.  Kilian Mbape

7. Alison Beker

8. Robert Levandovski

9. Bernardo Silva

10 Rihad Mahrez

11 Frenki De Jong

12 Rahim Stërling

13 Eden Hazard

14 Kevin De Bryjn

15 Matija De Ligt

16 Serxhio Aguero

17 Roberto Firminjo

18 Antuan Grizman

19 Aleksandër- Arnold

20 Pierr Emerik Aubamejang

20 Dushan Tadiç

22 Son

23 Hugo Loris

24 Mark Andre Ter Shtegen

24 Kalidu Kulibali

26 Karim Benzema

26 Georgino Vijnaldum

28 Zhoao Feliks

28 Markinjos

28 Roni Van De Bek

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco