Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë 2019’

Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë 2019’

21:35, 02/12/2019

Në “Theatre du Chatelet” të Parisit po zhvillohet ceremonia e dhënies së çmimit “Topi i Artë 2019”, shkruan Syri.net.

Janë 30 kandidatë për të marrë trofeun më të rëndësishëm individual, por favoritët janë Lionel Messi dhe Virgil Van Dijk, teksa Cristiano Ronaldo nuk ka marrë pjesë në mbrëmjen “gala” të ndarjes së çmimeve.

Nga votimi në “France Football”, Lionel Messi fitoi kundër Van Dijk dhe mori “Topin e Artë 2019”.

Ky ishte trofeu i 6-të për argjentinasin, duke lënë pas Cristiano Ronaldon me 5.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Ramii02/12/2019 22:54

Plotesisht i merituar topi i 6 per "pleshtin", urojme qe ta marri edhe vitin tjeter. Leo Mesi eshte gjigandi i te gjitha koherave ne historine e futbollit.

Shto koment

Denonco