Mbeten 10 kandidatë për fitimin e ‘Topit të Artë’

Mbeten 10 kandidatë për fitimin e ‘Topit të Artë’

20:06, 02/12/2019

Do të startojë në orën 20:30 mbrëmja gala e dorëzimit të “Topit të Artë 2019”, teksa Leo Mesi është dhe kandidati favorit për të ngritur trofeun e tij të gjashtë individual në histori për sa i përket këtij çmimi.

Teksa pjesa më e madhe e futbollistëve kanë mbërritur në tapetin e kuq të Parisit, “France Football” ka publikuar dhe 10 vendet e para të nominuara për fitimin “Topit të Artë”.

Ajo që bie në sy në këtë top 10-she është mungesa e futbollistëve si De Ligt, Hazard apo De Jong.

Lista me 10 kandidatët për “Topin e Artë”

Messi

Van Dijk

Salah

Ronaldo

Mane

Allison

Mbappe

Lewanowski

Mahrez

Bernardo Silva

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco