Barcelona do forcojë sulmin, projekton dyshen Lautaro Martinez-Haaland

Barcelona do forcojë sulmin, projekton dyshen Lautaro Martinez-Haaland

18:02, 21/11/2019

Barcelona po planifikon të përforcohet në fazën e sulmit pas përfundimit të këtij sezoni.

Gjiganti katalanas ka dy objektiva prioritarë në sulm. Bëhet fjalë për Lautaro Martinez dhe Erling Braut Haaland.

Sulmuesi i Interit dhe ai i Salzburgut shihen si pasardhës idealë të Luis Suarezit në “Camp Nou”.

32-vjeçari po shkon drejt fundit të karrierës dhe Blaugrana janë në kërkim të një pasuesi afatgjatë të uruguaianit gjatë verës së vitit 2020.

Dhe tashmë mediat e huaja i kanë zbuluar dy emrat e futbollistëve që i do kampioni spanjoll në ekip për vitet e ardhshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco