VIDEO/ Finalja në Copa Libertadores, 10 mijë tifozë përcjellin Flamengon në aeroport

VIDEO/ Finalja në Copa Libertadores, 10 mijë tifozë përcjellin Flamengon në aeroport

12:51, 21/11/2019

Pas plot 38 vitesh mungesë, Flamengo po kërkon të fitojë trofeun e Copa Libertadores.

Mediat vendase raportojnë se rreth 10 mijë tifozë të Flamengos kanë përcjellë ekipin drejt aeroportit të Rio de Zhaneiros pasi të shtunën në Lima të Perusë do të zhvillohet finalja e shumëpritur kundër River Plates.

Është dashur ndërhyrja e policisë që autobusi të mund të arrinte në aeroportin e Galeaos.

Finalja e programuar do të luhet të shtunën, ora 21:00, Flamengo përballë River Plate është edhe çështje nderi pasi është Brazil kundër Argjentinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco