FOTO/ Formacioni i mundshëm i Mourinhos tek Tottenhami

FOTO/ Formacioni i mundshëm i Mourinhos tek Tottenhami

10:35, 21/11/2019

Jose Mourinho ka nisur punën si trajneri i ri i Tottenhamit. Tekniku portugez është rikthyer në Premier League duke marrë drejtimin e klubit londinez.

Por edhe më kurioze mbetet të shihet se me çfarë formacioni do të luajë Mourinho. “Special One” preferon të luajë me modulin 4-2-3-1 ose 4-3-3, ndërsa kjo e fundit është më e mundur.

Më poshtë “Goal” ka publikuar formacionin e mundshëm të Tottenham në krye me Mourinhon.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco