VIDEO/ De Bryne godet lehtë drejt portës, portieri bën gafën fatale

VIDEO/ De Bryne godet lehtë drejt portës, portieri bën gafën fatale

22:03, 19/11/2019

Fillimisht Belgjika e pa veten në disavantazh përballë Qipros.

Mirëpo belgët e rregulluan situatën shumë shpejtë dhe në këto moment po fitojnë me rezultatin 5-1.

Kevin De Bruyne shënoi dy herë, por goli i parë i mesfushorit të Manchester City ishte kryesisht për faj të portierit qipriot.

De Bryne mori një top pas devijimit të mbrojtësi dhe goditi shumë lehtë në drejtim të portë, kur dukej se Neophytos Michael kishte gjithçka nënkontrroll, portierit i shpëton topi nga duart dhe përfundon në rrjetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco