FOTO/ Shqipëri-Francë, notat e lojtarëve. Ja më i miri dhe më i dobëti në fushë

FOTO/ Shqipëri-Francë, notat e lojtarëve. Ja më i miri dhe më i dobëti në fushë

23:03, 17/11/2019

U luajt në “Air Albania Stadium” ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për Grupin H të eliminatoreve të EURO 2020, shkruan Syri.net.

Franca e kishte siguruar kualifikimin, teksa me fitoren e arritur ndaj kuqezinjve me rezultatin  e pastër 2-0 siguron edhe vendin e parë në grup.

Tolisso dhe Griezmann i dhanë fitoren kampionëve të botës me dy gola të shënuar që në pjesën e parë.

Më i miri në fushë ishte sulmuesi i Barcelonës, Antorine Griezman, i cili nga faqja “Whoscored.com” u vlerësua me notën 9.2.

Ndërsa më i dobëti po sipas kësaj faqeje të specializuar për vlerësimin e lojtarëve u paraqit Veseli, i cili mori notën 5.6.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco