FOTO/ Shqipëria nuk godet asnjë herë portën e Francës, statistikat zhgënjyese

FOTO/ Shqipëria nuk godet asnjë herë portën e Francës, statistikat zhgënjyese

22:55, 17/11/2019

U luajt në “Air Albania Stadium” ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për Grupin H të eliminatoreve të EURO 2020, shkruan Syri.net.

Franca e kishte siguruar kualifikimin, teksa me fitoren e arritur ndaj kuqezinjve me rezultatin  e pastër 2-0 siguron edhe vendin e parë në grup.

Tolisso dhe Griezmann i dhanë fitoren kampionëve të botës me dy gola të shënuar që në pjesën e parë.

Më poshtë mund të shihni statistikat e takimit, ku duhet theksuar se kuqezinjtë nuk goditën asnjë gjuajtje brenda kuadratit të francezëve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco