Mavraj shkruan statusin emocionues: T’i tregojmĂ« EvropĂ«s qĂ« ShqipĂ«ria ka ambicie tĂ« mĂ«dha

Mavraj shkruan statusin emocionues: T’i tregojmĂ« EvropĂ«s qĂ« ShqipĂ«ria ka ambicie tĂ« mĂ«dha

16:23, 17/11/2019

Ndeshja me FrancĂ«n ditĂ«n e sotme, do tĂ« jetĂ« historike pĂ«r ShqipĂ«rinĂ«, pasi do tĂ« inaugurohet stadiumi i ri “Air Albania”, i cili konsiderohet si njĂ« nga mĂ« tĂ« mirĂ«t e Ballkanit.

Ndonëse nuk është i grumbulluar me Kombëtaren, nuk mund të rrinte pa folur për këtë ditë edhe Mërgim Mavraj.

Ishte pikërisht 33-vjeçari, i cili së bashku me shokët realizuan një ëndërr shumë të madhe të shqiptarëve, siç ishte kualifikimi në Euro 2016.

NĂ«pĂ«rmjet njĂ« postimi nĂ« “Facebook”, Mavraj ka falĂ«nderuar tĂ« gjithĂ« pĂ«r ndĂ«rtimin e kĂ«tij stadiumi model.

Gjithashtu shton duke thĂ«nĂ« se ky do tĂ« jetĂ« njĂ« gĂ«zim i jashtĂ«zakonshĂ«m, dhe do t’i tregojmĂ« EuropĂ«s se ShqipĂ«ria pavarĂ«sisht se jemi njĂ« vend i vogĂ«l, pĂ«rsĂ«ri kemi ambicie tĂ« mĂ«dha.

Postimi i plotë i Mavrajt

“Sot Ă«shtĂ« njĂ« tjetĂ«r ditĂ« historike pĂ«r SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT! NjĂ« ditĂ« e cila nuk Ă«shtĂ« e rastĂ«sishme, sepse disa Burra qĂ« nuk duhen harruar, pavarĂ«sisht ku janĂ« sot, dhanĂ« gjithçka pĂ«r ta futur ShqipĂ«rinĂ« nĂ« hartĂ«n europiane. Luftuan pĂ«r kĂ«tĂ« fanellĂ«, shkruajtĂ«n historinĂ« mĂ« gĂ«rma tĂ« arta dhe kontribuuan qĂ« tĂ« edhe brezat nĂ« vazhdim tĂ« kenĂ« si pikĂ«nisje pikĂ«risht Europianin 2016.

UnĂ« si kapiten i KombĂ«tares dua t’i them Hallall atyre Burrave! PĂ«r djersĂ«n, sakrificat, dĂ«shirĂ«n dhe sidomos ndjenjĂ«n e fanellĂ«s kuqezi. Sot, shtĂ«pia jonĂ« e re do tĂ« pĂ«rurohet dhe ky gĂ«zim i jashtĂ«zakonshĂ«m Ă«shtĂ« i pakrahasueshĂ«m. I tregojmĂ« EuropĂ«s se edhe ne, ShqipĂ«ria, edhe pse vend i vogĂ«l, kemi zemĂ«r dhe ambicie tĂ« madhe. Edhe ne mund tĂ« ndĂ«rtojmĂ« stadium modern, edhe ne mund tĂ« shkruajmĂ« historinĂ« siç e bĂ«mĂ«!”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Abi17/11/2019 18:13

Ha m... ha

Shto koment

Denonco