FOTO/ Formacionet e mundshme: Kosovë – Angli, ja skema e Bernard Challandes

FOTO/ Formacionet e mundshme: Kosovë – Angli, ja skema e Bernard Challandes

11:28, 17/11/2019

Kosova do të luajë përballë Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e EURO2020.

Sigurisht që kjo ndeshje do të jetë e luftuar, pasi “Tre Luanët” kërkojnë tre pikët, ndërsa Kosova kërkon të me patjetër ta vëri në vështirësi kombëtaren angleze.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes besohet se do të ketë një lojë më të përqendruar tek shpejtësia dhe për këtë arsye mendohet se do të lërë në stol Atdhe Nuhiun për t;ja besuar atë pozicion Milot Rashicës,gjithashtu hapësira do të ketë dhe për Edon Zhegrovën i cili luajti si zëvendësues në ndeshjen ndaj Republikës çeke.

Tek kombëtarja e Anglisë me shumë gjasë do të jetë startues Raheem Sterling, i cili do të mbështetet nga Hudson Odoi e Tammy Abraham, pasi Kane do të lihet pushim, dhe trajneri është shprehur se mund t’i jap hapësira yllit të Chelsea.

Sistemi që pritet të përdoret nga Southgate është ai 4-3-3.

Më poshtë mund të shihni dhe formacionet e mundshme  të dy kombëtareve:

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco