Deschamps ndryshon formacion përballë Shqipërisë, ja si pritet të rreshtohen Kampionët e Botës

Deschamps ndryshon formacion përballë Shqipërisë, ja si pritet të rreshtohen Kampionët e Botës

08:57, 17/11/2019

Pas kritikave të shumta që mori në ndeshjen ndaj Moldavisë, trajneri i Francës Didier Dechamps ka vendosur që të ndryshoi formacion në sfidën kundër Shqipërisë.

Deschamps pritet të luaj me një formacion me 3-5-2 ose 3-4-3. Në mbrojtje do të jenë të rreshtuar Varane-Kimmpembe-Lenglet përpara Mandandës.

Nga krahët Mendi dhe Dybua do të mbështetin mesfushën, ku do të veprojnë në qendër Toliso e Sisoko. Në sulm duket e sigurt që do të jetë Ben Jeder me njërin mes Grizman e Mbappe që do të veprojë si një 10 e mirëfilltë, ose me të dy që do veprojnë nga krahët e tij.                           

       Image                                

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco