Zvicër, një shqiptare shpallet Kampione e Tajboksit

Zvicër, një shqiptare shpallet Kampione e Tajboksit

07:18, 17/11/2019

Talentja e taiboksit në Zvicër, shqiptarja Verona Gjinaj dje është shpallur kampione e Zvicrës në Tajboks. Këtë e ka bërë të ditur babai i saj, Tefik Bajrami, përmes nje postimi në rrjetin social Facebook.

Verona është nxënëse e shkollës së mesme në Kriens, Luzern, ndërsa është me prejardhje nga komuna e Gjakovës. Ajo flet disa gjuhë: shqip, gjermanisht, anglisht, kroatisht dhe pakëz spanjisht, përcjell albinfo.ch.

Foto: Verona me babain e saj Tefik Bajrami

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco